Седмица, след като избухнаха със сензационен успех над Хофенхайм с 4:0, футболистите на Шалке 04 отново се върнаха към загубите. Устремът на "кралскосините" бе спрян след поражение при гостуването на Айнтрахт (Франкфурт) 1:3.

По този начин клубът от Гелзенкирхен не успя да се отлепи от дъното и има само седем точки в актива си. Победителите пък събраха 26 и се намират много близо до местата даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Байерн сломи упорития отбор на Фрайбург

Гостите бяха близо до сензационно равенство

Резултатът бе открит в 28-ата минута от Андре Силва. Португалският таран се оказа най-съобразителен около точката на дузпата и с премерен изстрел не остави никакъв шанс Ралф Ферман.

Снимка 514296

Източник: EPA/БГНЕС

И докато "орлите" още празнуваха, американският младок Матю Хоуп отново впечатли с екипа на Шалке, вкарвайки за 1:1. Янкито се възползва от неразбирателство между вратаря и полеви играч на Айнтрахт, след което отбеляза от доста малък ъгъл.

Хунтелаар ще помогне на Шалке в битката за спасение

Нидерландският нападател се завръща в германския клуб

До паузата, домакините от Франкфурт можеха отново да поведат в резултата, ала Ерих Дурм не запази хладнокръвие бе надигран в индивидуалната битка срещу Ферман.

Второто полувреме определено изведе на показ офанзивната доминация на Айнтрахт. След поредица от пропуски, логичното се случи и селекцията на Адолф Хютер стигна до победния гол.

Завърналият се преди дни от неуспешен престой в Реал (Мадрид) - Лука Йович, сътвори мечтан повторен дебют с екипа на "червено-черните", след като получи подаване от своя сънародник Филип Костич и с мощен шут под гредата направи 2:1. Това обаче не бе всичко от балканеца, който с точния си изстрел за крайното 3:1 отправи и недвусмислено послание към треньора на "кралете" - Зинедин Зидан, който сякаш не пожела да му даде още един шанс с екипа на испанския гранд.

Щутгарт и Борусия (Мьонхенгладбах) си вкараха четири гола

Завършиха 2:2

В следващия кръг Айнтрахт гостува на Фрайбург, Шалке излиза в мач на "живот и смърт" срещу Кьолн.

АЙНТРАХТ - ШАЛКЕ 3:1

1:0 Силва (28"), 1:1 Хоуп (29"), 2:1 Йович (72"), 3:1 Йович (90+2")