С два гола в първия четвърт час на мача на Рандал Коло Муани Айнтрахт Франкфурт победи с 2:0 Унион Берлин и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия.

В 11-ата минута Марио Гьотце намери с прекрасен пас с пета от въздуха Коло Муани и за французина не бе проблем да преодолее Ленарт Грил за 1:0.

Само 120 секунди по-късно Гьотце отново взаимодейства с младата звезда на френския футбол и той с прехвърлящ удар изненада Грил за втори път.

В 20-ата минута Рафаел Боре също се разписа за победителя в Лига Европа, но попадението му бе отменено заради засада.

През второто полувреме ролите на терена се размениха и играта се пренесе изцяло пред вратата на Антрахт, но германският национал Кевин Трап се отличи с няколко брилянтни намеси, с които запази резултата и напълно отчая нападателите на Унион.

По-късно днес е вторият полуфинал от програмата на турнира, в който съперници са лидерът в Бундеслигата Байерн Мюнхен и Фрайбург. В сряда предстоят още два четвъртфинала.