Новакът в Бундеслигата Аугсбург записа пето равенството от начало на сезона и прибави още една ценна точка към актива си. Тази вечер дебютантът завърши при 1:1 като домакин на Вердер в първи мач от 10-ия кръг.

Гостите от Бремен могат да съжаляват за изпуснатия успех, тъй като очаквано бяха по-активни и креативни. Изненадващо обаче Аугсбург първи стигна до попадение. Самоуверената игра на Волф позволи на Мьолдерс да му отнеме топката и изведе Белингхаузен, разписал се от около 11 метра за 1:0. у

Вердер се поизнерви, но и започна да атакува по-често. В игра дори се появи Сандро Вагнер на мястото на колебливия Марко Марин. Влезе дори и сочения за новата звезда на тима Мехмет Екичи.

Именно след негово центрира се стигна и до изравняването. Волф поправи грешката си в 68-ата минута, когато продължи топката към втора греда. Там щатният реализатор Клаудио Пизаро от метър-два направи нужното, за да стане резултатът 1:1.

Играчите на Аугсбург инстинктивно се бяха прибрали в своята половина и бранеха точката. В самия край на срещата Волф беше много близо до това да сътвори поредния гол, но слабият му пас не беше се перспектива за противника както в началото на второто полувреме.

Така, Вердер не успя да си осигури твърдо място в челото след мачовете утре и в неделя, тъй като вече има 17 точки. Два отбора са с 16, а други два с по 15.