Реймс се наложи с 2:1 над Страсбург у дома в първи мач от 14-ия кръг на Лига 1 и се върна на пътя на победите, след пораженията в предишните си два мача.

Домакините излязоха напред в резултата още в десетата минута, когато Амир Ричардсън получи възхитително подаване от Мохамед Дарами и с брилянтен завършек промуши топката зад гърба на вратаря - 1:0.

В 42-рата минута Мохамед Дарами демонстрира по превъзходен начин бързината и дрибъла си, преодоля няколко противникови бранители и нанесе удар, топката рикошира и премина покрай Матц Селс за 2:0.

В 88-ата минута Кевин Гамейро върна едно попадение за Страсбург, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Тибо Де Смет в наказателното поле.

Така Реймс вече има актив от 23 точки и се намира на на петото място във временното класиране. Старсбург пък е 14-и с 13 точки, но и мач по-малко.