Килиан Мбапе отбеляза хеттрик за лесна победа на Пари Сен Жермен с 3:0 срещу четвъртия в класирането Реймс в мач от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция. Шампионите оглавиха класирането с точка пред Ница, който завърши наравно 0:0 срещу Монпелие в първия мач в петък.

Мбапе откри резултата още в третата минута, когато получи топката на далечна греда и я изпрати от воле в мрежата на домакините. 24-годишният френски национал покачи на 2:0 в 59-ата минута и оформи крайния резултат осем преди края на редовното време.

Реймс се противопостави игрово на Пари Сен Жермен и дори създаде няколко положения, но домакините така и не успяха да преодолеят Джанлуиджи Донарума. Така те остават четвърти със седем точки пасив от върха.

"Мбапе е идиот! Да се радва, че не игра срещу мен"