Отборът на Реймс победи с 3:1 като гост на Анже в мач от шестия кръг на френската Лига 1.

"Червено-белите" си осигуриха аванс от две попадения още до 25-ата минута, след голове на японците Кейто Накамура и Джуня Ито. Маршал Мунеци направи резултата класически, а почетното попадение за Анже вкара Зинедин Ферат в 84-а минута.

След тази победа Реймс събра 11 точки и зае четвъртото място в класирането. Анже остава последен без победа от началото сезона и с едва 2 точки в актива си.

В друг мач от неделната програма Нант и Сент Етиен авършиха наравно 2:2. в друга среща от кръга. Домакините от Нант поведоха с два гола с попадения на Йоан Льопьонан и Сорба Томас, но предпоследният в класирането Сент Етиен стигна до частичен обрат с две попадения на Ибрахим Сисоко.

ПСЖ - Реймс 2:2 в мач от Лига 1