ПСЖ допусна трето поредно равенство във Франция, след като завърши 2:2 в домакинството си на Реймс на "Парк де Пренс" в мач от 25-ия кръг на Лига 1. Голямата фигура в състава на парижани Килиан Мбапе остана на резервната скамейка и се появи в 73-ата минута. Всички четири попадения в срещата бяха отбелязани през първото полувреме, което предложи на феновете по трибуните на "Парк де Пренс" доста повече емоции и интересни моменти. Гостите успяха да излязат напред още в седмата минута чрез Маршъл Мунеци, но домакините осъществиха пълен обрат с автогол на Юис Абделхамид (17") и Гонсало Рамош (19"), за да се стигне до възстановяване на равенството в последната минута на първата част чрез Умар Диаките (45").

Още в началните минути носещият капитанската лента в днешния ден Данило Перейра бе изпуснат при един корнер и стреля опасно покрай вратата. В ответната атака центриране в наказателното поле бе поето от Ашраф Хакими, но мароканецът се засуети, позволи на Мохамед Дарами да му отнеме и да подаде към Маршал Мунеци, който реализира за 1:0.

10 минути по-късно ПСЖ успя да изравни, след като Юнис Абделхамид си отбеляза автогол.

В 19-ата минута парижани стигнаха до пълен обрат. Гонсало Рамош бе на точното място в наказателното поле, за да направи резултата 2:1.

В самия край на първата част гостите стигнаха до равенството. Емануел Агбаду показа хубав поглед върху играта и намери Диаките в пеналтерията, а той с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на Кейлор Навас.

В началото на второто полувреме Брадли Баркола се озова на добра позиция в наказателното поле, но изстрелът му бе неточен.

В 56-ата минута Агбаду бе най-съобразителен в пеналтерията при центриране от корнер. Ударът му обаче премина над напречната греда.

Осем минути по-късно Канг-Ин Лий направи хубав индивидуален пробив и стреля от наказателното поле, но стражът на гостите се намеси. След това опит на Рамош бе блокиран от защитник на Реймс.

В 84-ата минута Килиан Мбапе, която се появи на терена 11 минути по-рано, пробва късмета си. Неговото изпълнение бе неточно.

Въпеки равенството ПСЖ остава убедителен лидер в Лига с 1 с актив от 56 точки, с десет повече от втория Брест. Реймс пък е на девета позиция с 35.