Рен загуби с 1:2 като гост срещу Клермон в мач от ранната програма от 18-ия кръг във френското първенство.

Арно Калимуендо вкара за гостите четвърт преди края, изравнявайки резултата. Нападателят Грейон Кией откри головата сметка в двубоя след 31 минути игра, докато халфът Йоан Гастиен отбеляза решителното попадение, осигурявайки победата в полза на домакините в петата минута на допълнителното време.

Рен завърши мача в намален състав. Бенжамен Буригот получи второ официално предупреждение и беше отстранен от терена в 77-ата минута, а само 6 минути по-късно защитникът и негов съотборник Вармед Омари също видя червения цвят на картона.

Рен е на четвърта позиция в класирането в Лига 1 с 34 точки, докато Клермон заема девето място с актив от 25 точки.

В друг мач от кръга Тулуза разгроми като гост с 5:0 застрашения от изпадане тим на Оксер, докато Нант и Олимпик Лион не си вкараха голове и направиха равенство 0:0.

По-късно тази вечер шампионът Пари Сен Жермен приема Анже, докато Олимпик (Марсилия) гостува на Троа.

Мачове от 18-ия кръг на френското първенство по футбол: Аячо - Реймс 0:1 Оксер - Тулуза 0:5 Брест - Лил 0:0 Клермон - Рен 2:1 Нант - Олимпик (Лион) 0:0.