Рен постигна класическа победа срещу Нант с 3:0 в бретонското дерби от 10-ия кръг на френската Лига 1, играно на "Стад дьо ла Рут де Лориен".

Рен откри резултата в 26-ата минута, когато точен с глава отблизо бе Арман Гуири. Той завърши ефектно атака, която бе започната от Мартен Терие и бе продължена с хубаво центриране на Арно Калимюендо на близката греда. Малок преди края на полувреме Терие направи голям пропуск с глава за домакините, като не успя да уцели вратата, която бе празна.

Десет минути преди края на редовното време Терие успокои Рен с втори гол, след като получи асистенция от Гуири и стреля покрай вратаря Лафон. Рен имаше време и за трето попадение, като малко след това младият Дезире Дуе се разписа след асистенция на Терие.

В самия край на мача Рен остана с десет човека на терена, след като Джо Родон получи директен червен картон.

С трите точки Рен се изкачи до шесто място във временното класиране, докато носителят на Купата на Франция Нант е на незавидната предпоследна 19-а позиция.

Монако победи Монпелие с 2:0