Отборът на Пари Сен Жермен надигра с 4:2 Страсбург като домакин в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1. Попаденията за парижани бяха дело на Сени Маюлу, Марко Асенсио, Брадли Баркола и Канг Ин Лий, докато точни за гостите бяха Секу Мара и Дауда Дионг.

В 12-ата минута парижани можеха да открият резултата, но ударът на Сени Маюлу срещна левия страничен стълб. Шест минути по-късно Брадли Баркола намери Маюлу в наказателното поле, а той този път реализира с изстрел в десния ъгъл.

До края на първата част нямаше сериозни опасности пред двете врати.

Две минути след началото на второто полувреме ПСЖ отбеляза втори гол. След рикошет топката стигна до Марко Асенсио, който вкара от близко разстояние.

Последваха добри шансове за Маюлу и Баркола, но Джордже Петрович се отчете с добри намеси.

В 58-ата минута Страсбург върна едно попадение чрез Секу Мара, който отбеляза с изпълнение в долния ляв ъгъл.

Осем минути по-късно парижани си върнаха аванса от два гола. Уилиан Пачо изведе Баркола, който вкара за 3:1.

В 90-ата минута отборът на ПСЖ направи резултата 4:1. Жоао Невеш подаде към Канг Ин Лий. Той реализира без проблем в опразнената врата.

Крайното 4:2 оформи Дауда Дионг в добавеното време на срещата.