ПСЖ победи Сент Етиен с 1:0 във финала за Купата на Франция. Единственият гол на "Стад дьо Франс" вкара Неймар в 14-ата минута. Така "принцовете" добавиха втори трофей през сезона, след като спечелиха Лига 1. След седмицата тимът на Томас Тухел ще се изправи срещу Лион във финал за Купата на Лигата.

Парижани обаче може да загубят за дълго Килиан Мбапе. Нападателят получи травма след остро влизане на Лиок Перен след половин час игра и напусна принудително. Десният крак на Мбапе бе шиниран.

"Зелените" можеше да поведат още във 2-ата минута. Тогава Амума отне топката от противника и намери Буанга. Габонецът стреля по диагонала, но топката срещна гредата.

Снимка 489501

Източник: Twitter

В 14-ата минута ПСЖ излезе напред в резултата. Мбапе бе изпуснат от защитата, напредна и нанесе силен удар, който Мулен спаси. Топката стигна до Неймар, който с мощен удар под гредата вкара за 1:0.

В 25-ата минута Ди Мария получи пас зад гърба на Фофана и стреля от трудна позиция, но вратарят на Сент Етиен с бляскава намеса изби в корнер.

ПСЖ - Сент Етиен 1:0, червен картон за "зелено-белите"

Сблъсъкът на "Стад дьо Франс" започва 22:10 часа

Минута по-късно Лоик Перен фаулира грубо в глезена Килиан Мбапе. Последва меле между двата отбора, след което съдията показа няколко жълти картона. Капитанът на "зелените" Перен, за когото това бе последен мач за отбора, бе изгонен след намесата на ВАР. Мбапе не успя да продължи срещата и бе заменен от Пабло Сарабия.

В следващите минути нервите продължиха да властват. В продължението на първата част Ди Мария опита да изненада Мулен от пряк свободен удар, но вратарят внимаваше. Малко след това Икарди стреля от малък ъгъл, но отново стражът се справи.

Снимка 489500

Първата по-сериозна опасност през втората част бе в 58-ата минута. Тогава Ди Мария получи топката пред наказателното поле и нанесе удар, който след рикошет премина покрай гредата.

След час игра Буанга опита акробатично изпълнение, но стреля над вратата. В 72-ата минута Мулен предвидливо изпревари Ди Мария, който бе останал сам срещу него. Минута по-късно вратарят спаси удар на Сарабия.

В 85-ата минута шут на Гей от далечна дистанция мина покрай вратата.