Звездата Килиан Мбапе е на 24 години, но вече е истински лидер. Каналът TF1 показа документален филм за отбора на Дешан в Катар, като един от най-интересните моменти беше речта на нападателя след първото полувреме на финала с Аржентина.

Както е известно, Франция падаше на полувремето с 0:2, а Мбапе взе "диригенската палка" на почивката.

Той изрече пламенна реч, с която да надъха посърналите си съотборници.

"Момчета, това е финалът на Световното първенство, мачът на живота ви. Във всеки случай няма как да е по-лошо от това, което показахме. Сега ще се върнем на терена и или ще ги оставим да ни правят на глупаци, или ще увеличим интензивността и ще се хвърлим в битка. Трябва да направим нещо.

Това е финал на световното първенство! Изоставаме с два гола, но можем да се върнем. Хей, това се случва веднъж на четири години"

След това Дидие Дешан добави: "Момчета, ще ви кажа без яд. Знаеш ли каква е разликата? Те играят проклетия финал на световното първенство, а ние не го играем!"

Това проработи: през второто полувреме Франция превърна 0:2 до 2:2 с голове на Мбапе и изпрати мача в горещо продължение. Там Килиан отбеляза още, но и това не бе достатъчно за победата.

Без речта на Мбапе обаче финалът може би нямаше да се окаже толкова фантастичен.