Олимпик (Марсилия) продължава с перфектната си серия във френската Лига 1. Селекцията на Андре Вилаш-Боаш регистрира шестата си поредна победа в таблицата. На митичния "Велодром" ОМ надигра трудно възродения Монако с 2:1.

До голяма степен триумфът на южняците бе факт заради страхотния им старт. Още до 13-ата минута резултатът вече беше 2:0 в тяхна полза.

Пари Сен Жермен отново ще се пробва за Деле Али

Плеймейкърът няма бъдеще в Тотнъм

Преднина на домакините даде Флориан Товен в 5-ата минута. Крилото се възползва от отлични действия на Бенедето и с глава отбеляза в мрежата на Вито Маноне. Малко след това ролите се размениха и този път националът на Франция дари с голов пас аржентинеца. Отбраната на Монако сбърка при изнасянето на топката, а това позволи на Товен да центрира за своя колега на далечната греда, а ефектът беше максимален - 2:0!

До почивката гостите видимо повишиха качеството на своето представяне. В 27-ата минута претенции на Рубен Агилар за дузпа не бяха уважени. Стийв Манданда пък съхрани вратата на марсилци с отлични изяви срещу Бадиашиле и Орелиен Чуамени.

В 54-ата минута главният съдия опря до системата ВАР, за да преценява има ли дузпа за Монако. В крайна сметка Беноа Мильо реши да не отсъжда 11-метров наказателен удар. Такъв все пак имаше 10 минути преди последния съдийски сигнал. Тогава Товен наруши правилата в собственото си наказателно поле, а Бен Йедер беше точен за 1:2.

Ница уволни Патрик Виейра

Легендата на Арсенал прекара две години и половина във френския клуб

До края монегаските натиснаха сериозно, но единствено ще бъдат запомнени със спорното положение със Стеван Йоветич, което според тях трябваше да бъде дузпа.

Марсилия се изкачи до второто място в класирането с актив от 27 точки. Една по-малко от лидера ПСЖ, да не забравяме, че ОМ са и с мач по-малко. Монако е на позиция №5 с 23 пункта.

МАРСИЛИЯ - МОНАКО 2:1

1:0 Товен (5"), 2:0 Бенедето (13"), 2:1 Бен Йедер - дузпа (79")