Ница победи Лориен с 2:1 у дома във френската Лига 1 и не пропусна възможността да се изкачи на четвърто място в класирането, изпреварвайки Монако.

Домакините излязоха напред в 54-ата минута, след като Анди Делор вкара от дузпа, но само седем минути по-късно Арман Лориант изравни след асистенция на Венсан Льо Гоф.

Делор се превърна в герой за Ница, след като две минути преди края на редовното време вкара с глава покрай вратаря на Лориен Матьо Дрейер, след като се възползва от подаване на Каспер Долберг.

В добавеното време Делор пропусна да направи хеттрик, като ударът му от наказателното поле бе блокиран.

Най-малкият син на Зинедин Зидан е повикан в националния отбор на Франция до 17 години