Отборът на Монпелие победи Анже с 5:0 като домакин в двубой от 26-ия кръг във френското футболно първенство.

С успеха Монпелие събра 30 точки в актива си и излезе на 13-о място във временното класиране в Лига 1. За Анже поражението бе трето поредно и тимът остава последен, 20-и в подреждането с 10 точки.

Уахби Хазри даде преднина на домакините още във втората минута на двубоя, а в 25-ата Тежи Савание вкара от дузпа за 2:0 в полза на Монпелие. В третата минута на добавеното време на първата част Фету Мауаса покачи на 3:0. Четвъртият гол за домакините отново бе дело на Савание, който реализира второто си попадение в двубоя в 51-ата минута, а крайното 5:0 оформи Сепе Уахи в 73-ата.

Гостите от Анже играха с човек по-малко от 57-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи Набил Бенталеб.

Реймс надигра Аячо с 1:0 като домакин в друга среща от кръга и се изкачи на осма позиция в класирането с 40 точки към момента. Аячо е в зоната на изпадащите, на 18-о място с 21 точки. Победният гол бе дело на Йенс-Люс Каюсте в петата минута на добавеното време на двубоя.

Брест записа победа като гост на Страсбург с 1:0 след попадение на Франк Онора във втората минута на добавеното време на първото полувреме. Така тимът на Брест прекъсна серията си от три поредни загуби и общо пет мача без победа в Лига 1, събирайки 23 точки на 15-о място в подреждането. Страсбург е 16-и с 22 точки в актива си.

Монако победи Монпелие с 2:0

Монако се доближи до Топ 4 след чиста победа над Монпелие

Монегаските останаха на пето място, но се приближиха на точка от четвъртия Ланс

Тулуза отстъпи като домакин на Клермон с 0:1. Клермон спря поредица от шест мача без победа в Лига 1 и вече има 34 точки на 11-ото място във временното класиране. Тулуза, който допусна трето поредно поражение, държи 12-ата позиция с 32 точки. Саиф-Един Хауи донесе успеха на гостите с попадение в 76 минута.