Макар и с класна селекция през зимата, отборът на Монако продължава да инкасира срамни резултати в Лига 1. Тази вечер момчетата на Тиери Анри паднаха тежко при домакинството си на Страсбург с 1:5.

Поражението донякъде си има обяснение, тъй като мачът на "Стад Луи II" започна трагично за монегаските. Още в 7-ата минута с директен червен картон бе изгонен Налдо, което обърка тотално подредбата на домакинския тим.

От това обаче се възползваха хитрите гости, които между 12-ата и 17-ата минути, реализираха цели две попадения. Първото от тях беше дело на нападателя Ажурке, който реализира майсторски с глава. Малко по-късно пък Томасон сякаш изскочи от нищото и от границата на наказателното поле също матира Беналио.

Снимка 401353

Източник: asmonaco.fr

Монако повярва, че е способен на геройски обрат след като Фалкао намали изоставането до един гол след чудесна асистенция на Тилеманс.

Мечтите на домакините обаче бяха разбити на пух и прах след почивката. Отново само за пет минути, гостите превключиха на впечатляваща голова скорост и след точните изстрели на Ажурке и Сисоко, покачиха до недостижимото 1:4.

В 69-ата минута някакво равенство на терена все пак имаше, тъй като Митрович също получи червен картон. Това обаче по никакъв начин не промени развоя на събитията в Княжеството.

Срамът за Монако стана пълен, когато в 94-ата минута Фофана вкара за 1:5. Тежкото поражение може да коства и работата на Тиери Анри.

В следващия кръг на Монако предстои решително гостуване на Дижон, който е над Анри и компания в таблицата. Страсбург пък ще пробва да продължи отличната си серия и срещу Бордо.

Без милост! ПСЖ попиля Гинган с 9:0

Кавани и Мбапе блестят с по три гола, Неймар се разписа два пъти

МОНАКО - СТРАСБУРГ 1:5

0:1 Ажурке (12"), 0:2 Томасон (17"), 1:2 Фалкао (22"), 1:3 Сисоко (63"), 1:4 Ажурке (68"), 1:5 (90+4")

СТАДИОН: "Стад Луи II"

СЪДИЯ: Ф. Летие

МОНАКО: Беналио, Бадиашиле, Налдо, Глик, Туре, Фабрегас, Тилеманс, Хенрикс, Рони Лопеш, Головин, Фалкао (резерви: Бадиашиле, Аит Бенасер, Джемерсон, Пеле, Серано, Сидибе, Сила)

СТРАСБУРГ: Селс, Коне, Митрович, Мартинес, Лала, Мартен, Сисоко, Фофана, Часи, Ажурке, Томасон (резерви: Камара, Кароле, Да Коса, Гонсалвеш, Лиенар, Мотхиба, Зохи)