ПСЖ си отмъсти на Гингам за поражението в мача за Купата на Лигата, като го попиля с 9:0 в среща от 21-ия кръг на Лига 1. "Принцовете" изиграха страхотен двубой на "Парк де Пренс", като с хеттрик се отличиха Килиан Мбапе и Единсон Кавани. Две попадения добави Неймар, а веднъж се разписа и Тома Мюние.

Тимът на Томас Тухел събра 53 точки и има аванс от 13 пред втория Лил в първенството.

Головият рецитал започна в 11-ата минута, когато Дани Алвеш намери Неймар зад отбраната на гостите, а бразилецът бе точен за 1:0. Осем минути по-късно Верати се контузи и бе заменен от Юлиан Дракслер.

Снимка 401313

Източник: twitter

В 37-ата минута Неймар и Мбапе направиха двойно в наказателното поле и французинът удвои. В края на полувремето отново Мбапе направи резултата класически.

След час игра Единсон Кавани бе точен за 4:0, оползотворявайки успореден пас на Хуан Бернат. В 66-ата минута уругваецът вкара втория си гол в мача след центриране на Ди Мария.

ПСЖ е близо до привличането на германски халф

Борусия (Дортмунд) иска 25 млн. евро за Юлиан Вайгъл

В 68-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката, Мбапе намери Неймар, който вкара за 6:0. Седмото попадение бе дело на Кавани осем минути по-късно, след като довкара избита от вратаря топка.

В 80-ата минута Мбапе оформи своя хеттрик след многоходова атака. Тома Мюние бе точен за крайното 9:0 три минути по-късно.