Лион инкасира тежка загуба още във втория кръг на френската Лига 1. Възпитаниците на Петер Бош отстъпиха с 0:3 при визитата си на Анже. Поражението донякъде е изненадващо, тъй като този следобед "хлапетата" разполагаха с почти всички от своите основни футболисти, но и това не помогна за по-добър резултат на "Стад Раймонд-Копа".

Шампионът Лил с катастрофален старт в Лига 1

Кристоф Галтие се подигра с бившите си работодатели

Припомняме, че на старта Лион отново разочарова, правейки 1:1 срещу Брест, но тогава като оправдание можеше да се счита големият брой контузени футболисти.

Анже откри резултата днес в 20-ата минута, когато Буфал се възползва от голяма грешка на Антони Лопеш. Португалският вратар се размина с опита си да спре подаване на Чабо и позволи на мароканеца да се разпише от малък ъгъл.

Пари Сен Жермен започна новия сезон с голово шоу, феновете освиркаха Мбапе

"Принцовете" се справиха със Страсбург

На полувремето Петер Бош направи три смени в Лион, но вместо това гостите инкасираха второ попадение. При това опитният Марсело имаше малшанса да си отбележи автогол.

В 65-ата минута Макс Корнер получи втори жълт картон и остави своите съотборници да се борят, поне за точката, с човек по-малко.

В оставащите минути срещата просто се доиграваше, а съкрушените "хлапета" бяха пробити и трети път благодарение отличния завършващ изстрел на Унахи.

По този начин Анже излезе еднолично на първото място в Лига 1, тъй като на старта също постигна успех, тогава като гост бе победен Страсбург с 3:0.

АНЖЕ - ЛИОН 3:0

1:0 Буфал (20"), 2:0 Марсело-автогол (53"), 3:0 Унахи (77")