Големият фаворит за спечелването на Лига 1 - Пари Сен Жермен, стартира с победа новия сезон във френския шампионат.

Столичани се наложиха с 4:2 над Страсбург на своя "Парк де Пренс". Домакините обаче демонстрираха оптимална форма въпреки огромния си игрови потенциал.

Икарди предпочита в друг отбор, а не да се конкурира с Меси

Искан е от Ювентус

През първата част тотално доминираха и отбелязаха три гола чрез Мауро Икарди в 3-ата, Килиан Мбапе в 25-ата и Юлиан Дракслер в 27-ата минута. През втората част обаче парижани се отпуснаха и дадоха възможност на съперника да вкара две попадения чрез Кевин Гамейро в 53-ата и Людовик Ажорк в 64-ата минута.

Шампионът Лил с катастрофален старт в Лига 1

Кристоф Галтие се подигра с бившите си работодатели

Все пак в края ПСЖ подпечата успеха си чрез Пабло Сарабия в 85-ата минута, но това стана чак след като гостите останаха в намален състав, тъй като Александър Джику получи червен картон в 81-ата минута.

При обявяването на стартовия състав за мача със Страсбург феновете на ПСЖ освиркаха името на Килиан Мбапе, чието бъдеще е неясно, а договорът му изтича след една година.