Отборът на Пари Сен Жермен компрометира сериозно амбициите си за поредна шампионска титла на Франция. В директен сблъсък за лидерската позиция в Лига 1, селекцията на Маурисио Почетино допусна поражение с 0:1 от Лил.

Двубоят на "Парк де Пренс" ще бъде запомнен и от поредния червен картон на Неймар заради скандал със съперников играч.

Леонардо: Представянето на Килиан в последно време е изключително

"Като цяло футболистите на ПСЖ искат да остават тук"

След победата Лил се изкачи на първо място в класирането с 66 точки. Втори е именно тимът на парижани с 63.

ПСЖ създаде първата опасност в срещата, като в 15-ата минута Килиан Мбапе бе изведен на добра позиция, но ударът му в долния десен ъгъл бе отразен от Майк Майнан. Само 5 по-късно Лил поведе. Иконе намери Джонатан Дейвид на границата на наказателното поле, той стреля, като топката се отклони в тялото на бранител и не остави никакви шансове на Кейлор Навас да реагира.

Неймар получава по три милиона евро на месец в ПСЖ

Френският "Екип" разкри рекордьорите по заплати

В 55-ата минута Неймар нахлу в наказателното поле на Лил и падна, но съдията прецени, че няма нарушение. Малко преди края на срещата гостите бяха близо до второ попадение след удар на Бурак Йълмаз. Кейлор Навас обаче демонстрира страхотен рефлекс и спаси. В 90-ата минута ПСЖ остана с човек по-малко на терена, след като Неймар получи втори жълт картон от Беноа Бастиен.