Франция срази Португалия с 1:0 като гост и спечели групата си в Лига "А" на турнира Лига на нациите. Единственият гол в мача вкара Нголо Канте в 54-ата минута.

Така "петлите" събраха 13 точки и са недостижими на върха кръг преди края. "Мореплавателите" са втори с 10 пункта, но Франция е с по-добри показатели в преките мачове.

В 10-ата минута Коман нанесе опасен удар, който бе спасен от Руи Патрисио. Две минути по-късно вратарят отрази удар и на Марсиал.

След половин час игра "петлите" изпълниха заучено пряк свободен удар. Рабио стреля акробатично, а Марсиал отклони топката в гредата. В 41-ата минута страхотен пас на Люка Ернандес намери Марсиал, но отново Руи Патрисио се намеси блестящо.

Снимка 505435

Източник: Twitter

В 54-ата минута гостите най-после поведоха. Гризман и Рабио направиха двойно. Халфът на Ювентус стреля в близкия ъгъл, Патрисио изби топката, но притичали Канте вкара за 0:1.

Три минути след това Погба не успя да се възползва от чудесен пас на Рабио и прати топката в обятията на вратаря на Португалия.

В 60-ата домакините като по чудно не изравниха. Лорис изби шут на Герейро от много голямо разстояние, но топката остана в игра и последва центриране към Фонте, чийто удар с глава разтресе страничната греда. Феликс също се опита да се разпише при тази ситуация, но и двата му изстрела бяха блокирани.

В другия мач от групата Швеция победи Хърватия с 2:1 у дома.

В 36-ата минута Микаел Лустиг намери в наказателното поле Деян Кулушевски, който успя да прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

В продължението на първата част Маркус Даниелсон засече с глава центриране от корнер на Себастиан Ларсон и вкара за 2:0.

"Ватрените" върнаха един гол в 82-ата минута. Тогава Будимир надскочи Даниелсон и стреля с глава. Топката се отклони в шведския защитник и влезе във вратата.

Германия победи Украйна с 3:1 в Лига на нациите