Макс Верстапен стана спортист №1 на Холандия за 2016-а година. Той стана най-младият пилот с победа във Формула 1, като спечели състезанието за Голямата награда на Испания във Валенсия.

19-годишният Верстапен започна сезона като пилот на Торо Росо. Благодарение на скандалите, в които се забърка Даниил Квят, той беше прехвърлен в тима на Ред Бул. Представянето му през годината оправда този ход на ръководството и холандецът зае пето място в крайното класиране за сезон 2016.

Верстапен, който не присъства на церемонията, във видеопосланието си отдаде значимото на футболната легенда Йохан Кройф: "Много се радвам, че имах възможност да се запозная с него. Прочетох и неговата книга и там се споменава, че той е обсебен от цифри. Той носеше с гордост номер 14 на гърба си, а първата ми победа бе с време 1:41.40 часа - два пъти числото 14, от което се чувствам още по-специален".

При дамите отличието спечели олимпийската шампионка на греда 25-годишната гимнастичка - Сане Веверс. Тя е първата холандка със златен медал в гимнастиката.

За отбор на годината приза спечелиха гребкините Майке Хед и Илзе Паулис, които спечелиха златото в Рио на двойка скул лека категория.