Лидерът в класирането на Формула 1 Шарл Льоклер завърши 6-и в домашната за Ферари Гран При на Емилия-Романя на "Имола", като изпусна място на подиума заради завъртането си на "Варианте Алта" докато се движеше трети.

"Изобщо не се получи добре. Досега сезонът вървеше без мои грешки, но днес допуснах голяма грешка. Но се видя, че не можем да отговорим на темпото на Ред Бул, въпреки че се опитвах да догоня Перес и да го притисна за второто място. Те бяха твърде бързи, както на мокрото, така и на сухо.

Опитах се да съм по-бърз в завои 14 и 15, за да мога да го доближа в края на обиколката и след това атакувам преди спирането за "Тамбурело" в началото на следващата обиколка. Платих цената за тази грешка, но добрата новина е, че загубих само 7 точки в сравнение с третото място. Тези 7 точки може да са много ценни на финала на шампионата и със сигурност това не трябва да се случва отново", сподели Льоклер.