Даниел Рикардо спечели своята трета победа за сезона, която бе 50-а за Ред Бул във Формула 1. Нико Розберг завърши втори, след като още във втората обиколка претърпя сблъсък със своя съотборник Люис Хамилтън, който на практика извади англичанина от състезанието. Трети се нареди Валтери Ботас от екипа на Уилямс. Четвъртата позиция остана за Кими Райконен с Ферари, а петата зае Себастиян Фетел от екипа на Ред Бул. Останалите места в точките заеха Магнусен и Бътън от отбора на Макларън, Алонсо с Ферари завърши осми, следван от Серхио Перес (Форс Индия) и Данил Квят (Торо Росо).

Надпреварата започна при разкъсана облачност, като шансовете за дъжд бяха оценявани като минимални. Преди началото на загряващата обиколка се видя суматоха около колата на Фернандо Алонсо, като механиците не се изтеглиха в определеното за това време, заради което испанският пилот на Ферари  получи наказание.

Розберг се опитваше да изпревари Фетел, но единственото място където имаше възможност бе в последния сектор. Той се опита да използва късно спиране на "Автобусната спирка", но предната ос блокира и той с мъка успя да вкара колата в завоя. Ботас се възползва веднага от това и изпревари Розберг на "Кемел".

Отпред Рикардо успяваше да се измъкне напред и да поведе с близо пет секунди пред Райконен. Гумите на финландеца явно започваха да се износват сериозно, защото дори поставения под напрежение Фетел започваше да го настига, скъсявайки изоставането си под 4 сек.

Заради тежкото спиране и износването на предните гуми Розберг влезе в бокса в 20-ата обиколка и излезе на 11-а позиция. Той все пак успя да изпревари Хюлкенберг и Квят за една обиколка и в 21-ата вече бе девети. Рикардо увеличаваше преднината си с по около секунда на обиколка. Райконен пък влезе за втори път в бокса в 22-ата обиколка, докато Алонсо се опитваше да изпревари Магнусен и да излезе четвърти. Розберг спечели позиция спрямо Перес, а Фетел влезе за второ спиране в 23-ия тур.

Без особени проблеми скоро и Алонсо бе изпреварен от Розберг. И докато германецът бе трети, Хамилтън продължаваше да се движи на 16-а позиция. Фетел изпревари Бътън, а Алонсо влезе в бокса и така пилотът на Ред Бул излезе на пета позиция зад Рикардо, Ботас, Розберг и Райконен. Бътън бе шести, а Магнусен благодарение на по-новите си гуми успя да изпревари Хюлкенберг в борба за седмата позиция.

Четири обиколки преди края Ботас изпревари Райконен в борба за последното място на подиума. Магнусен и Алонсо продължаваха борбата за петото място, а зад тях се движеха Бътън и Фетел. Невероятна борба две обиколки преди края се разрази между Магнусен, Алонсо, Бътън и Фетел. След изключителен екшън в крайна сметка единственото разместване бе спечелването на позиция от германеца спрямо пилота на Макларън. Обиколка по-късно Фетел се справи и с Алонсо и натисна Магнусен.

Отпред в началото на последната обиколка Рикиардо бе на 4 сек пред Розберг. Фетел успя да изпревари и младия датчанин и да излезе пети, а Бътън се справи с Алонсо.

Рикардо бе прекалено далеч за да бъде настигнат от Розберг, който завърши на три секунди пред съперника си. Този резултат обаче означаваше, че Розберг ще увеличи с още 18 точки своята преднина пред Хамилтън. Ники Лауда определено не бе доволен от развитието на състезанието, като веднага след финала определи резултата като неприемлив за отбора.

Така седем състезания преди края Розберг води с 29 т. пред Хамилтън, а битката между двамата ще продължи със сигурност и в Италия.