Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) спечели четвърта поредна победа в автомобилната надпревара Формула 4 Испания и увеличи преднината си на върха в генералното класиране. Българинът финишира първи във второто състезание от третия кръг, провеждан на пистата "Рикардо Тормо", Валенсия.

Началото на спринтовото състезание бе на практика повторение на съботното. Цолов потегли от първо място и го запази в завой номер 1, а вторият от квалификациите Гаел Жулиен (Франция, Драйвекс Скуул) избра да се залепи зад него и да използва движението на лидера в генералното класиране. И досущ като вчера, Цолов успя да направи почти секунда разлика още в първата обиколка на "Рикардо Тормо".

Льоклер спечели квалификацията в Баку

Ето подробности

В края на 18-те минути и финалната обиколка Цолов отново бе далеч пред конкуренцията - със 7.938 секунди пред втория Жулиен, а този път Томаш Кухарчик (Полша, МП Моторспортс) бе едва 14-и и не спечели точки. Така Цолов добави към актива си 15 точки за победата и още една за най-добра обиколка, което му дава аванс от 45 точки на върха във Формула 4 Испания.

Следващото състезание, което ще бъде в дългия формат от 25 минути и една обиколка, е насрочено за 15:40 българско време.