Копие на болида на отбора ING Renault F1 беше представен за първи път в България днес на картинг-писта "Дунев Мотор Спорт" в Студентски град в София. Това стана благодарение на спонсора на френския екип ING.

Представянето беше съпътсвано от високоскоростното картинг-състезание за журналисти "ING Sofia Grand Prix". Надпреварата беше по всички правила на Формула 1 със свободни тренировки и квалификация за място.

Голямата награда - пакетен билет за състезанието на Формула 1 за голямата награда на Унгария, спечели Димитър Петков от сп. "Хайком". Той завъртя най-Бърза обиколка на пистата в Студентски град (37.926 секунди) и ще има възможност да наблюдава
състезанието на пистаата "Хунгароринг" през август от корпоративния щанд на "Рено".

От 9 до 13 юни ING ще представи болида на феновете в "Mall of Sofia" на бул. Стамболийски. Присъстващите ще могат да го видят и да научат интересни детайли.

От 16 до 24 юни колата ще бъде част от щанда на Рено Нисан България на Международния автомобилен салон в София. ING ще даде възможност на всеки посетител на изложението да участва в лотария и да спечели билет за състезание от Формула 1.