Президентът на Ферари Лука ди Монтедземоло сподели, че отборът няма право на повече грешки и е време да разгърне потенциала си.
Последните няколко месеца бяха повече от разочароващи за "Скудерията", а върхът на всичко бяха състезанията във Валенсия и на "Силвърстоун", където тимът спечели едва 4 точки.
В резултат на слабите резултати Фернандо Алонсо е на 47 точки от лидера при пилотите Люис Хамилтън. Още по-сериозна е разликата на Фелипе Маса, който е на цели 78 точки зад британеца и за последно прибави нещо към сметката си в Турция.
"Плаченето е безполезно: ние сме Ферари и е крайно време да го покажем с резултати на пистата. Искам отборът да започне втората част на сезона в правилния път", сподели Ди Монтедземоло в интервю за "Гадзета дело спорт".
"В миналото сме се справяли и далеч по-трудни ситуации, но истината е, че нямаме право на повече грешки и колебания. Искам всеки в отбора да даде по 100% от себе си. Само така резултатите ще дойдат", каза босът на "черните кончета".
Yvesmeister
на 14.07.2010 в 07:23:50 #4Много ми е интересно да видя кои сте в крайна сметка
Аз залагам на Пинокио и Питър Пан...
RVM
на 14.07.2010 в 00:01:06 #3робйе е много прав. ферари от тук нататък само ще закъсват все повече и повече. нито галфонсо нито маса имат и грам идея как се развива кола. единствения им шанс е да си направят кола и да дата описанието на фиа и те така да променят правилата че колата им да е най-добрата.
Robbie Fowler
на 13.07.2010 в 21:01:46 #2тежки времена чакат Фиатите с оглед изключително некомпетентното и некадърно ръководство и унопомрачителната комбинация от пилоти със сравнително дългосрочни договори - примадоната алонсо, за когото трябва да работят не само целият отбор и съотборникът му, ами и 3-4 от другите отбори плюс съдиите и маршалите, и откровеният пораженец Маса, който цял живот е носил вода на този и онзи. Кими Райконен беше повече пилот и от двамата споменати, но с лека ръка се отърваха от него. Резултатите говорят сами за себе си!

The_thunder
на 13.07.2010 в 16:41:24 #1"Ферари: Време е да покажем кои сме" Точно така, покажете, разкарайте се от F1 и бягайте в най - близката банка сметкаджии загубени.