Болидите на "Ферари" бяха най-бързи в първите две свободни тренировки преди неделното Гран При на САЩ във Формула 1.

Испанецът Карлос Сайнц записа най-добро време в първата сесия - 1:36.857 минута.

Втори на пистата в Остин се нареди вече двукратният световен шампион Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул", който остана на 0.224 секунда зад Сайнц. Седемкратният носител на титлата Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" завърши трети с пасив от 0.475. Верстапен спечели надпреварата в САЩ миналата година.

В сесията участваха няколко резервни пилоти, като звездите от Формула 2 Тео Пуршер, Логан Сарджънт и Роберт Шварцман караха съответно за "Алфа Ромео", "Уилямс" и "Ферари".

ФИА потвърди нарушенията на Ред Бул и Астън Мартин

Останалите тимове са с изрядни документи

В неделя Верстапен може да изравни рекордите на Михаел Шумахер и Себастиан Фетел от 13 победи за един сезон, а неговият отбор "Ред Бул" може да спечели световната титла при конструкторите.

Съотборникът на Ферстапен Серхио Перес и Шарл Льоклер от "Ферари" се борят за второто място при пилотите. Само точка разделя двамата четири състезания преди края, като Перес има предимство.

Шарл Льоклер с "Ферари" беше най-бърз във втората свободна тренировка, след като направи една обиколка за 1:36.810 минута. Втори и трети са съответно Валтери Ботас (Финландия) с "Алфа Ромео" на 0.715 секунди и Даниел Рикардо (Австралия) с "Макларън" на 0.817.

Макс Верстапен завърши на седма позиция, пред Люис Хамилтън, който остана осми.

Отборите тестваха гумите на Пирели за 2023 година във втора тренировка.

По-късно тази вечер в третата тренировка и квалификацията за място за Гран При на САЩ във Формула 1.