Словашкият Жилина чака Литекс в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Кошмарът на Левски се наложи с 3:0 над малтийския Биркиркара.

В първия двубоя Биркиркара бяха победили с 1:0, но това се оказа крайно недостатъчно като преднина.

Домакините реализираха по един гол във всяко полувреме. В 21-ата минута Пиачек даде преднина на словаците. В 77-ата минута Иван Лиетава класира тима си с ново попадение за 2:0.

В 92-ата минута и Томаш Оравец успя да се разпише за класическото 3:0.

Съставът на Жилина: 30. Мартин Дубравка - 2. Станислав Ангелович, 6. Патрик Мраз, 9. Емил Рилке, 10. Роберт Йеж, 14. Томаш Оравец, 15. Йосиф Пиачек, 23. Ондрей Шурек, 28. Исиака Бело, 39. Иван Лиетава (Полиачек, Жосак, Гулдан).

Първият двубой между Литекс и Жилина ще бъде на 27 юли в Ловеч. Той ще бъде ръководен от Кристин Якобсон от Исландия.