Зенит (Санкт Петербург) стана шампион на Русия за втори път след разпадането на СССР. В мач от 28-ия кръг тимът от Северната столица разби Ростов с 5:0 и си осигури златните медали.

За гостите цял мач на терена остана Чавдар Янков, който получи жълт картон в 69-ата минута. Зенит поведе след спорна дузпа в края на първата част. Данко Лазович даде преднина на питерци, а след почивката на терена имаше само един тим и това бяха домакините. Семак, Кержаков и на два пъти Бухаров оформиха крайното 5:0. Ростов пък завърши мача с десет души, след като Калачев бе изгонен малко преди края.

Така Зенит вече е недостижим на върха с 66 точки. Втори е ЦСКА (М) с 58, а трети са вече бившите шампиони от Рубин с 56.