С изненада започна 17-ият кръг в руското футболно първенство. Лидерът Зенит (Санкт Петербург) регистрира първа загуба у дома, след като отстъпи с 0:2 пред Ростов. Витали Дяков откри резултата в 19-ата минута, а в края на първата част Тимофей Калачев удвои - 0:2.

След почивката момчетата на Лучано Спалети наложиха сериозен натиск и се опитаха да стигнат поне до точка, но хърватският вратар на гостите - Стипе Плетикоса не позволи на Зенит да стигне дори до почетен гол. Иначе за Зенит играха двете големи звезди на тима - Аксел Витцел и Хълк, но и те не помогнаха на своя тим.

Зенит остава на първа позиция в класирането, но рискува да бъде застигнат от преследвачите Локомотив (М) и Спартак (М), които са само на 3 точки зад лидерите. Спартак гостува на ЦСКА в голямото дерби от кръга, а Локомотив ще премери сили с Динамо.

Благодарение на победата пък Ростов се утвърди в средата на таблицата.