Шахтьор (Донецк) и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1 в сблъсък от Група „А" на Шампионската лига. Англичаните откриха резултата чрез Уелбек, но след почивката Тайсон донесе точката на украинците. Двубоят ще се запомни и с исторически факт. Райън Гигс, който в края на другия месец ще навърши 40 години, изигра своя 145-и мач в европейските клубни турнири, като по този начин подобри постижението на легендата на Реал Мадрид - Раул.

В другата среща от групата Байер Леверкузен победи с 2:1 Реал Сосиедат и събра на сметката си 3 точки. по една повече имат Шахтьор и Юнайтед, които делят първата позиция.

Двубоят в Донецк не предложи кой знае колко голови положения, но пък за сметка на това двата отбора се вкопчиха в здрава битка. След първоначално колебливите минути, домакините първи можеха да открият резултата. В 14-ата минута Клевърли събори в полето Алекс Тейшейра, но главният съдия прецени, че нарушението не е достойно за дузпа и подмина ситуацията.

В 18-ата минута Манчестър Юнайтед откри сякаш от нищото. При една от рутинните си атаки, Маруан Фелайни центрира по земя успоредно на голлинията, Ракитский не се намеси добре и топката достигна до Уелбек, който от границата на малкото поле не сгреши - 0:1. До края на полувремето домакините се опитаха да наложат натиск, но той не доведе до нищо опасно пред Де Хеа.

С по-активна игра на Шахтьор започна и втората част. За жалост на Мирча Луческу обаче до чисто голово положение неговите момчета трудно стигаха. От своя страна Юнайтед играеше добре в защита и рядко поглеждаше към вратата на съперника. При една от редките си атаки Ван Перси отправи опасен удар, но в последния момент бранител на украинците подложи крак и спаси сигурен втори гол.

Натискът на Шахтьор даде резултат четвърт час преди края. При многоходова атака, топката достигна до Тайсон, който с удар от десетина метра разстреля Де Хеа - 1:1. Попадението допълнително окрили домакините, които в 85-ата минута бяха близо до пълен обрат, но Де Хеа спаси силен удар на Тайсон. В крайна сметка нови голове в мача нямаше и двата отбора поделиха по точка.

ШАХТЬОР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:1

0:1 Уелбек (18')

1:1 Тайсон (76')

ШАХТЬОР: Пятов, Кучер, Шевчук, Ракитский, Хюбшман, Фернандо (84' Илсиньо), Дъглас Коща, Алекс Тейшейра, Сърна, Луис Адриано (89' Ферейра), Тайсон (90' Бернард)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Смолинг, Видич, Евра, Карик, Клевърли, Валенсия, Фелайни (66' Гигс), Уелбек (90' Джоунс), Ван Перси

Главен съдия: Павел Краловец (Чехия).