Националният отбор на Япония записа втора победа с 4:0 в рамките на четири дни, разбивайки Белгия в Токио, за да вдигне Купа Кирин. Възпитаниците на Такеши Окада отупаха Чили в сряда, а днес и белгийците, печелейки трофея в тристранния турнир.

Левият бек Юто Нагатомо изведе домакините напред в 21-ата минута, а четири минути по-късно Кенго Накамура удвои. След час игра Шинджи Оказаки отбеляза третия гол, а резервата Кишо Яно добави четвъртия в заключителните минути.

Двете победи повишиха настроението в японския лагер преди съботната квалификация срещу Узбекистан, като три точки ги класират на Мондиал 2010.

„Покрихме минималните си цели и вдигнахме летвата. Винаги е хубаво да бележиш голове, но няма гаранция, че ще го сторим срещу Узбекистан. Все още имаме работа за вършене", заяви треньорът на Япония Такеши Окада.