Отборът на Ямайка поднесе голямата изненада на турнира "Голд къп" като отстрани с 2:1 отбора на домакините от САЩ в първия полуфинален сблъсък.

На препълнения стадион в Атланта момчета на германския треньор Вини Шефер започнаха много съсредоточено и само в рамките на пет минути реализираха два гола. Първо Дарън Матокс в 31-вата, а след това Жил Барнс в 36-ата минута направиха безпомощен вратаря на Атън Вила Брад Гузън.

След почивката футболистите на САЩ се втурнаха в яростни атака. Още в 48-ата минута Майкъл Брадли върна един гол след хубава комбинация с Клинт Демпси. Но до края на мача Ямайка успя да удържи преднината си.

Така за първи път в историята си Ямайка стига до финал за "Голд къп".

От своя страна това е най-слабото представяне за американците през последните 12 години. Те за първи път отпадат преди финала. През този период те спечелиха три пъти титлата, а два пъти отстъпиха в решителния мач пред мексиканците.