Хамарби е глобен с 200 хиляди шведски крони (21 500 евро), а от актива му са отнети три точки.

Шведският първодивизионен клуб бе санкциониран заради проблеми с неговите привърженици на градското дерби с Юргорден от първенството на страната.

Срещата беше прекратена на два пъти, втория път окончателно, след като феновете на Хамарби уцелиха помощник-съдията и четвъртия рефер с предмети. Заради "канонадата", устроена от феновете на "зелените", реферите и играчите едва се прибраха в тунела на стадиона.

Юргорден получава служебна победа с 3:0, какъвто бе и резултатът на терена до прекратяването на срещата, съобщи Шведската футболна федерация.

Наставникът на Хамарби Андерс Линдерот обяви, че това решение е "най-големият скандал в шведския футбол". Отнемането на 3 точки  свали отбора от трето на шесто място. Понастоящем Хамарби е 26 точки а лидрът АИК е с 32. През миналия сезон отборът финишира четвърти.