Витория Гимараеш поднесе сензацията в четвъртия кръг на Купата на Португалия по футбол, след като победи с 1:0 местния колос Бенфика като гост. Единственият гол падна още през първото полувреме и бе дело на защитника Густаво Лазарети, който заби зрелищен гол с глава в 25-ата минута.

Бенфика е лидер в португалското първенство, а това е първата домакинска загуба за отбора под ръководството на Хорхе Хесус, който пое тима през лятото. По-рано през деня Спортинг Лисабон победи с 4:1 третодивизионния Пескадорес и се класира за петия кръг на турнира.

Изненадващо лисабонският гранд излезе с голяма част от звездите си, като головете вкараха Мигел Велосо, Лиедсон и Жоао Мутиньо. В събота пък бе отложена срещата на другия гранд Порто, след като главният съдия на мача реши, че тревното покритие не отговаря на изискванията за провеждане на официален мач. Съперник на "драконите" е втородивизионният Оливейрензе.