Изненадите на тазгодишната Копа Америка сякаш нямат край. Е, тази вечер „поредната бомба" се размина на косъм, след като суперфаворитът Бразилия издрапа в последните секунди до реми 2:2 от Парагвай в група В. Така „Селесао" остава без победа досега и има само с 2.

„Гуараните" са на същия хал, но имат среща с аутсайдера Венецуаела. Късно тази вечер е другият двубой именно между венецуалците и Еквадор.

Още в самото начало на мача парагвайците бяха на крачка от това да огорчат именития си съперник, но ударът на Санта Крус не намери целта. „Селесао" се събуди постепенно и поведе в 39-ата минута. Жадсон, който бе титуляр за сметка на Робиньо матира Хусто Вияр с бомбен далечен шут.

Радостта на златистите обаче не продължи дълго. Само 10 минути след почивката Санта Крус изравни след подаване на Естигарибия и изравни - 1:1.

Неймар, който разочарова тази вечер, изпусна отличен шанс да изравни в 66-ата мин, а само 120 секунди по-късно Нелсон Валдес изведе Парагвай напред, след колективна грешна на бразилците.

От тук до края „Гуараните" заиграха по-дефанзивно, което даваше желания резултат почти до самия край. В даденото продължение обаче, Фред, който замени вундеркинда Неймар, спести срама на отбора си и направи 2:2.

БРАЗИЛИЯ - ПАРАГВАЙ 2:2

1:0 Жадсон (39')

1:1 Санта Крус (55')

1:2 Валдес (67')

2:2 Фред (90')

Бразилия: Жулио Сезар,Лусио, Тиаго Силва, Андре Сантош, Дани Алвеш, Лукаш Лейва, Рамиреш, Жадсон,Гансо, Пато, Неймар;

Парагвай: Вияр, Торес, Алкарас, Да Силва, Верон, Риверос, Вера, Ортигоса, Естигарибия, Бариос, Санта Крус