Отборът на Милан записа първа победа в предсезонната подготовка. „Росонерите" се наложиха с 1:0 като гост на Шалке 04, като единственото попадение в срещата вкара Урби Емануелсон след почивката.

Холандецът се оказа на върха на бърза контраатака и останал сам срещу стража на съперника технично го преодоля, след което на празна врата се разписа за 0:1.

Като цяло срещата в Гелзенкирхен не блестеше с особени достойнства, което е напълно нормално предвид ранния стадий на подготовка на двата отбора.

Домакините от Шалке също имаха своите положения да вкарат гол, като веднъж и гредата се оказа последно препятствие пред италианската врата. След почивката резервата Клаас-Ян Хунтелаар пък стреля в аут от 5-6 метра, като пропусна да донесе равенство на своя отбор.

ШАЛКЕ - МИЛАН 0:1

0:1 Емануелсон (64')

ШАЛКЕ: Хилдебранд, Учида, Метцелдер, Матип, Ескудеро, Нойщендер, Холтби, Фарфан, Дракслер, Хурадо, Пуки

През второто полувреме в игра влязоха: Ферман, Хьоведес, Пападопулос, Коласинак, Фухс, Хьогер, Баумиохан, Клингенбург, Мориц, Барнета, Хунтелаар

МИЛАН: Амелия, Де Шилио, Бонера, Ачерби, Месба, Амброзини, Фламини, Емануелсон, Боатенг, Ел Шаарави, Робиньо

През второто полувреме в игра влязоха: Тайво, Йепес, Антонини, Кристанте, Траоре, Валоти, Филкор, Ганц.