Англия не успя да победи Гана в Лондон и стигна само до равенството 1:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Уембли". Анди Керъл откри резултата за домакините малко преди почивката, а Асамоа Гиян донесе равенството на африканците в края на мача.

Още в 3-ата минута албионците можеха да водят в резултата. Тогава Ашли Йънг се измъкна добре и стреля, но ударът му бе спасен. Малко по-късно отново Йънг се размина с гола, а в 25-ата минута това стори и Анди Керъл.

Така се стигна до 43-ата минута, когато Стюарт Даунинг малко случайно, но много технично пусна с пета към Анди Керъл, който останал непокрит в наказателното поле разстреля Кингсън за 1:0.

След почивката почти нищо не се промени на "Уембли", който този път не успя да запълни капацитета си. Домакините владееха по-продължително топката, но африканците не отстъпваха по нищо и контраатакуваха опасно. В 50-ата минута Мунтари пропусна добро положение за гол.

В последните минути гостите от Гана натиснаха и в 90-ата минута бяха възнаградени за усилията си, когато Асамоа Гиян донесе равенството на състава от Африка.