Бразилия победи с 2:0 Шотландия в една от най-интересните контроли, играна днес в света. На стадион "Емиратс" в Лондон "златистите" тотално надиграха "гайдарите", смачкаха ги и можеха да бият с двуцифрен резултат. И двете попадения вкара най-ярката млада звезда на бразилския футбол Неймар.

Още от първите минути Бразилия наложи своето темпо. Първият опасен шут бе дело на халфа на Ливърпул Лукаш Лейва. В 15-ата минута Рамиреш отправи опасен удар с глава. Леандро бе най-близо до гол няколко минути по-късно, когато с глава след корнер отправи неспасяем удар, който за щастие на "гайдарите" мина над напречната греда.

В 42-ата минута Бразилия все пак поведе. Сантош подаде към Неймар, който с много техничен диагонален удар преодоля Макгрегър и откри резултата - 1:0.

Отново младият играч на Сантос бе близо до гол още с подновяването на играта, но нацели напречната греда със свиреп шут от дистанция.

Рамиреш бе поредният, който се нареди на опашката да изпусне. От точката на дузпата халфът на Челси прати топката високо над вратата и не успя да удвои преднината на "златистите". През цялото това време Шотландия не успя да отправи нито един точен удар във вратата на Жулио Сезар.

В 76-ата минута желаният от Ман Юнайтед и Ливърпул Чарли Адам фаулира Неймар в наказателното поле. Потърпевшият реализира дузпата - 2:0 за Бразилия, с което двубоят на практика приключи. Шотландия бе тотално смазана и изглеждаше направо жалка срещу могъщата и красива игра на 5-кратния Световен шампион.

БРАЗИЛИЯ - ШОТЛАНДИЯ 2:0
1:0 Неймар (42), 2:0 Неймар (77-д)