Утрехт стана последният холандски тим осигурил си участие в предварителните кръгове на Лига Европа. Това стана факт, след като "червено-белите" спечелиха с 4:1 втория плейоф срещу Рода. Първият мач в Керкраде също бе завършил с успех на Утрехт (2:0).

Рики ван Волфсвинкел откри за домакините още в 3-ата минута. В 20-ата обаче Мадс Юнкер изравни и даде надежди на "миньорите" от Рода. Веднага след почивката обаче Ван Волфсвинкел отново даде преднина на Утрехт, а малко по-късно "жълто-черните" останаха и с десет души, след като Дави де Фаув получи червен картон.

Така мачът на пректика свърши още в 50-ата минута, а до края Джейкъб Муленга с две попадения оформи крайното 4:1.

Вилем II пък си осигури оставането в Ередивизи. Във финален плеойф тимът от Тилбург би с 3:0 Гоу Ахед Игълс след продължения. Втородивизионният тим бе спечелил с 1:0 на свой терен, но гол на Франк Демуж заличи преднината им. В допълнителното време Акгюн се разписа на два пъти за 3:0.