Отборът на Уругвай победи като гост Чили с 2:1 в контрола, играна в Сантяго. Урусите показаха, че могат да се справят и без голямата си звезда Луис Суарес, като именно неговият заместник Диего Ролан вкара един от головете за победата на „Селесте“.

Селекционерът на Уругвай Оскар Табарес реши да заложи на 21-годишния футболист, тъй като няма да може да ползва наказания Суарес по време на Копа Америка, и и не сгреши.

Чилийците имаха 70 процента от притежанието на топката, а освен това откриха резултата чрез играча на Арсенал Алексис Санчес в 28-ата минута.

В самия край на полувремето дойде изравнителния гол на Диего Ролан за 1:1.

Двата тима търсеха много активно победата през втората част, като атаките се редуваха една след друга. В крайна сметка повече късмет имаха уругвайците, които стигнаха до победно попадение в 80-ата минута. Отново Ролан предизвика суматоха сред защитниците на Чили и има голяма заслуга за гола реализиран от Алваро Гонсалес.