Безспорният бисер в програмата на контролите в Европа тази вечер се оказа двубоят между Украйна и Германия. Единият от съдомакините на европейските финали, както и един от големите фаворити в надпреварата, спретнаха истинско шоу и завършиха при зрелищно 3:3 в Киев.

Германия за пореден път показа невероятен дух и характер. Селекцията на Йоги Льов, която е най-младата в следвоенната история на Германия със средна възраст от 22,7 години, успя да се върне в мача, след като изоставаше с крупното 1:3 до почивката.

Още в първите минути на мача Шевченко се измъкна сам срещу вратаря на Германия, но не улучи вратата. Последва мощен шут на Ярмоленко, но отново покрай гредата. В тези минути немците отговориха чрез един пропуск на Гомес.

В 28-ата минута Украйна поведе. Милевски напредна добре отдясно, подаде към Ярмоленко, а той вкара за 1:0.

В 37-ата минута резултатът бе удвоен. Хумелс загуби една топка в атака, Конолянка се възползва от това и след страхотен рейд завърши атаката с мощен удар - 2:0.

Головото шоу продължи и само няколко минути по-късно Германия се върна в мача. Тони Кроос опита удар извън наказателното поле. Тимошчук спря добре удара, но топкат се върна в Кроос и той намали - 2:1.

Още до почивката обаче Украйна отново поведе с 2 гола разлика. Назаренко стреля невероятно от над 35 метра и топката влезе в мрежата на Цилер - 3:1.

През втората част обаче прословутият немски дух отново проработи и Бундестимът успя да се добере до равенството. В началото обаче отново украинците изпуснаха чрез Шевченко и Тимошчук.

В 64-ата минута Германия намали. Хумелс подаде към Ролфес, който реализира за 3:2.

В 77-ата минута Мюлер стреля прекрасно отдалеч и вкара за 3:3. До края мачът остана много отворен с много ситуации и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.

УКРАЙНА - ГЕРМАНИЯ 3:3

1:0 Ярмоленко (28), 2:0 Коноплянка (37), 2:1 Кроос (39), 3:2 Ролфес (64), 3:3 Мюлер (77)