Голямото дерби на Нидерландия между Аякс и Фейенорд от шестия кръг на Ередивизие не завърши. Шампионите от предишния сезон бяха на път да запишат разгромен успех при гостуването си на гранда от Амстердам, след като водеха с 3:0 в началото на второто полувреме, но мачът така и не завърши заради поведението на част от феновете на домакините, които на три пъти прекъсваха двубоя преди окончателното му прекратяване.

Аякс - Олимпик (Марсилия) 3:3 в мач от Лига Европа

Спиращо дъха 3:3 между колосите Аякс и ОМ в Лига Европа

Обамеянг блесна два гола

Още в средата на първото полувреме играта беше спряна за няколко минути заради хвърлена пластмасова чаша в близост до очертанията на терена. Малко преди края на първата част се стигна до ново прекъсване заради хвърлени факли в наказателното поле на гостите. Няколко минути след началото на втората част ултраси на домакините отново засипаха терена с факли, което доведе до ново спиране на играта. Така се стигна до 55-ата минута, когато главният съдия Сердар Гьозюбюк окончателно прекрати дербито, като все още не е ясно дали то ще бъде доиграно в друг ден, или ще бъде присъдена служебна загуба на Аякс.