Отборите на Аякс и Олимпик (Марсилия) станаха автори на най-зрелищния мач за вечерта от първия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Съперничеството им на "Йохан Кройф" завърши без победител, но при драматичното 3:3.

Палачът на Лудогорец от втория по сила континентален турнир, сякаш помисли, че бързо ще пречупи и без това разколебаните французи, повеждайки им с 2:0 още до 20-ата минута чрез Форбс и Бергхюис.

ОМ обаче не се предаде и селекцията на Жак Абардонадо възстанови паритета още до почивката благодарение точните изстрели на Джонатан Клаус и Пиер-Емерик Обамеянг.

Почти веднага след паузата Тейлър отново направи така, че Аякс да се чувства по-близо до победата. Не така обаче мислеше Обамеянг, който с втория си гол за вечерта оформи и крайното 3:3.

В самия край Вос от състава на домакините получи втори жълт картон.

Рейнджърс - Бетис 1:0 в мач от Лига Европа