Европейската футболна централа (УЕФА) все още е уверена, че Украйна ще бъде готова на време за домакинството на Евро'2012, но ако е необходимо финалите на Европа може да се проведат само в Полша. Това заяви президентът на УЕФА Мишел Планини в интервю за сайта на германската футболна федерация. Платини добави, че има "възможност" европейското първенство да се проведе на шест стадиона в Полша. Съществува и "възможност" УЕФА да помоли Германия или Унгария да предоставят два стадиона за еврофиналите след две години.

"Искам обаче да подчертая, че в момента не мислим за това. Уверени сме, че Украйна ще свърши необходимото в срок и Евро'2012 ще се проведе както е планирано в Украйна и Полша", заяви Платини.

УЕФА се очаква да реши до края на месеца дали турнира ще се проведе в Украйна. Платини заяви, че президентът на Украйна Виктор Янукович е обещал работата да се извърши според плана. "Разбира се, че ние следим постоянно и отблизо какво се случва в Украйна, но все още има малко време. Всичко ще стане ясно след няколко седмици", каза Планини. УЕФА никога не е разглеждала Германия като евентуален алтернативен домакин.

"Ние нямаме план В, но това не означава, че няма да реагираме. Изпълнителният комитет ще се събере и ще вземе решение", добави президентът на УЕФА. Платини, който замени през 2007-ма година начело на Европейската централа Ленарт Йохансон, догодина ще се бори за втори мандат.