Николай Михайлов игра едно полувреме при загубата на Твенте с 0:1 като гост на Аякс. Българинът се появи на терена веднага след почивката. Титулярният страж на "червените" Сандер Бошкер получи травма на рамото през първата част и не можа да продължи.

В 60-ата минута Михайлов трябваше да се наведе и да извади топката от мрежата си, след като Урби Емануелсон се разписа от пряк свободен удар. Агитката на домакините влезе на "Амстердам Арена"  едва през второто полувреме в знак на протест срещу слабия сезон.

Това бе последният, 34-и кръг в холандската Ередивизи. Въпреки загубата, Твенте остава на второ място и ще играе в квалификациите за Шампионска лига. Аякс пък е  трети.

За разлика от предходните няколко сезона, този път плейофите има само за отборите от 5-о до 8-о място, които ще си оспорват последната свободна квота за място в турнира за Лига Европа.

Шампионът АЗ Алкмаар завърши сезона с победа 3:1 над Хееренвеен, а ПСВ Айндховен спечели с 3:0 срещу Вилем II в Тилбург.

Много оспорвана беше битката за оставане в Ередивизи, като до последната минута на мачовете не се знаеше, кой ще е единственият директен изпадащ. В крайна сметка, елитния си статут загуби Фолендам, който стигна само до 2:2 срещу прекия конкурент Де Граафшап. Именно "синьо-белите" и Рода ще играят плейофи за оставане, след като пък "миньорите" взеха безценна победа с 3:2 като гости на Фейенорд.