Твенте се класира на финала за Купата на Холандия, след като победи Утрехт с 1:0. Николай Михайлов остана на пейката за шампионите, което не бе учудващо предвид факта, че треньорът Мишел Прюдом използва резервата Сандер Бошкер в този турнир.

Ветеранът, който е със статут на жива легенда в Еншеде обаче се справи отлично на вратата и запази мрежата си „суха".

Твенте успя да спечели, благодарение гола на Марк Янко в 77-ата минута. Домакините излязоха без няколко титуляри в лицето на Дъглас (наказан), Брайън Руис (контузен), Огучи Ониеву и Дуайт Тиендали. Те обаче получиха едно рамо от рефера, който остави Утрехт с 10 души още в 20-ата минута. Съдията даде два пресилени жълти картона на бранителя Тим Корнелис само в рамките на 5 минути.

На финала в Ротердам Твенте вероятно ще срещне Аякс. Амстердамци приемат утре на свой терен втородивизионния РКС Ваалвайк.

Видео с престъпното подпиране на Твенте вижте тук!