Няколко дни след опустошителното поражение от Северна Македония и последвалото оставане извън участниците на Мондиал 2022, националният тим на Италия се поздрави с победа.

Макар и не в най-доброто си психическо състояние, селекцията на Роберто Манчини се наложи над Турция с 3:2 в любопитна контрола, играна в град Коня.

Англия победи Кот Д'Ивоар с 3:0 в контрола

Англия се справи с Кот Д'Ивоар за едно полувреме

Селекцията на Саутгейт с лесно 3:0 в контрола

Добре познатият на Апенините - Дженгиз Юндер напомни за себе си, матирайки Донарума с ранно попадение за 1:0. До почивката турците обаче изпуснаха своята преднина, дори допускайки и обрат.

В рамките на четири минути точни изстрели на Кристанте и Распадори направиха така, че контролата да се трансформира до резултат 1:2. Нападателят на Сасуоло продължи да прави отлично впечатление и в 69-ата покачи до 1:3 след пас на Бираги.

До края Дурсун отбеляза втори гол за Турция, но късният натиск на южните ни съседи не стигна за равенство срещу европейския шампион. Припомняме, че именно с мач Италия и Турция (3:0) се откри Евро 2020, което бе спечелено от "Скуадра адзура".