Английският национален отбор спечели пореден двубой под ръководството на Гарет Саутгейт. "Трите лъва" нямаха проблеми в контролата срещу Кот Д'Ивоар, подчинявайки "слоновете" с 3:0.

Всичко най-интересно на "Уембли" се случи до почивката. Вицешампионите на Европа откриха в 30-ата минута, след като Оли Уоткинс се разписа благодарение асистенция на Рахийм Стърлинг. Десет минути по-късно Серж Орие си изкара втори жълт картон и остави африканците с човек по-малко.

Всичко това отвори достатъчно пространство за нови английски атаки, като поредната от тях бе превърната в гол от Стърлинг секунди преди паузата.

През втората част реферът Ерил Ламбрехтс първо отсъди дузпа за островитяните, но след консултация с ВАР отмени своето решение.

Симон Дели пък пропусна добрата възможност да върне малко от престижа на Кот Д"Ивоар, но изстрелът му от фаул премина над горната греда.

В даденото от съдията продължение, името си сред голмайсторите записа и централният бранител Тайрън Мингс.

Португалия победи Северна Македония с 2:0 в бараж за Мондиал 2022

Край на приказката! Бруно Фернандеш отстреля надъханите северномакедонци и прати Португалия на Мондиал 2022